Letecké výlety po Evropě

Jsme společností, která pořádá výlety do různorodých destinací po celé Evropě, ať už jsou to přímořské destinace na jihu, tak i destinace na dalekém severu, které jsou obklopeny překrásnou nedotčenou přírodou. S více-motorovým letadlem můžeme přeletět přes Atlantický oceán, Island a Grónsko do USA. Naše výlety jsou také určeny pro Vás, a to milovníky létání! Po celou dobu letu můžete slyšet veškerou rádiovou komunikaci s řízením letového provozu, velmi rádi a ochotně Vám vysvětlíme problematiku navigace, meteorologie, principu a způsobu létání v dnešní moderní digitální době, kdy jsou letové koridory stále plné. Zde je velkou výhodou, že naše lety jsou odbavovány úplně zvlášť, přednostně a můžeme využívat jiných, né tak exponovaných letových cest, jako ostatní letecká doprava. To je opravdu velkou výhodou, pokud je Váš výlet spojený s nějakým důležitým jednáním a je nutné být na místě včas. Privátní létání má také obrovskou výhodu a to, že se vyhnete nebezpečným přeplněným cestám, dálnicím plných kolon a vystresovaným řidičům snažících se za každou cenu vzniklé zpoždění dohnat. Jako inspiraci můžete použít některou námi popsanou a doporučenou destinaci, viz níže. Pokud si nevyberete, určete a zvolte si svou vlastní, obratem Vám zašleme kalkulaci, případně Vám můžeme doporučit zajímavé zastávky na Vaší jedinečné cestě vzduchem. Užíjte si svůj let naplno a všemi smysly!

Sardinie - Korsika

přibližná doba letu tam cca 4-5 hodin.

Tento výlet je vhodné kombinovat s mezipřistáním a jednodenním pobytem v Bolzanu při cestě tam, případně v Pule, nebo Portoroži při cestě zpět. Pro přílet na Sardinii lze využít jak letiště v Olbii, tak i v Cagliari či Alghero. Na Korsiku přistáváme na jihu ve Figari. Sardinie (italský název je Sardegna) ostrov, který je perlou Středomoří (po Sicílii druhý největší). Leží na západ od Itálie, jižně od ostrova Korsika a na délku je dlouhý 267 km, na šířku 120 km. Východní část pobřeží Sardinie omývá Tyrhénské moře. pláže jsou velmi různorodé, široké písečné, oblázkové, nebo skalnaté útesy a všechny jsou překrásné. mají barvu bílou, růžovou, žlutou, hnědavou, v kombinaci s krásně křišťálově průzračnou vodou a ostrým sluncem hrají ve vodě neuvěřitelnými barvami modře a zeleně, připomínající pláže Karibiku. Hlavním městem je Cagliari ležící na jižním pobřeží ostrova. Více než 4000 let starou tradici má výroba sýrů, ovčích, kozích i kravských, nabídka je široká a kvalita velmi vysoká. Vynikající jsou i sardinská vína, srovnatelná kvalitou s víny jižní Francie. Celková doba letu tam je cca 4-5 hodin.

Poprad - Slovensko

přibližná doba letu 60 minut

Je to srdeční záležitost pro českou klientelu, trasa letu je vedena přes
téměř všem známé pohoří Beskyd, Fatry, Nízkých a Vysokých Tater, které
se majestátně tyčí nad cílovou destinací Popradem, kde se přistává
přibližně po 1 hodině letu. Většinou následuje oběd či večeře v jedné ze
dvou stylových restaurací. Po dobrém jídle, případně návštěvě města
odjíždíme na letiště a po odbavení odlétáme domů. Zvlášť působivý je
odlet v pozdním podvečerním slunci, kdy přistáváme doma již za tmy.

Restaurace - odkazy:
http://www.pizzautopia.sk/
Vynikající kuchyně zaměřená na pizzu, těstoviny a steaky, příjemné
prostředí, většinou nutná rezervace na oběd i večeři.

http://www.penzionustefana.sk/
Úžasná kuchyně zaměřená na Slovenské speciality, rychlá obsluha,
otevřený krb a krásný dřevěný interiér, to vše přispívá k dobré pohodě.
Na večeři nutná rezervace.

Krakow - Polsko

přibližná doba letu 30 minut

Je zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
Nebojte se vyzkoušet polské speciality. Polské jídlo je dobré a kvalitní a obsluha v restauracích je na opravdu vynikající úrovni a daleko vyšší než li u nás. Říká se, že první nejbližší dobrá restaurace od nás je v Krakově. Odkazy na různé restaurace v Krakově:
 
http://www.lacampana.pl/
http://www.miodmalina.pl/
http://www.kawaleria.com.pl/index.php
http://www.ckdezerter.pl/
http://www.szara.pl/main.html
http://www.delpapa.pl/
http://podbaranem.com/
http://podwawelem.eu/
http://podaniolami.pl/
http://www.ancora-restaurant.com/
http://www.wierzynek.com.pl/
http://weselerestauracja.pl/

Je zde také spousta zajímavých turistických lákadel:
Hrad Wawel, Wawelská katedrála, Dračí jeskyně, Mariánský kostel.
Okolo celého Krakowa se táhne opevnění spolu s parkem. Dříve zde stály opravdu vysoké hradby s příkopem. Jen v jedné části se zcela zachovaly spolu s Floriánskou bránou, která měří 33,5 metrů. Touto bránou začíná Královská cesta vedoucí přes Rynek Glovny na hrad Wawel.
 

Gyor - Maďarsko

přibližná doba letu 60 minut

Zde je opravdu pohatý výběr restaurací, maďarský paprikáš, perkelt, kaštanové palačinky, pravá pálenka-meruňkovice a živý hudební doprovod - čardáš, k tomu není opravdu co dodat. Je zde také klid k rybaření. 

http://turizmus.gyor.hu/cikk/ettermek.html
volný čas:
http://www.zoogyor.com/
http://www.rabaquelle.hu/
http://www.achilles.hu/indexf.htm

Karlovy Vary - ČR

přibližná doba letu 80 minut

Kulinářské umění kuchařů v Karlových Varech potěší Vaše chuťové pohárky v hotelovém Gourmet restaurantu. Ve vinotéce objevíte nejen vína věhlasných světových značek, ale i kvalitní vína z rodinných vinic z oblasti jižní Moravy. Milovníci dobré kávy ocení chuť pravého italského espressa nebo cappuccina a domácích koláčů, které si vyberete v útulné kavárně. V prestižním hodnocení pro rok 2011 TOP 100 obdržela restaurace ocenění jako nejlepší v Karlových Varech a jedna z nejlepších v České republice.

http://hotel-promenada.cz/cs
http://zdaryvary.cz/kam-vyrazit/karlovy-vary/58-restaurace-panoptikum
www.venezia-pizzeria.cz/
http://www.ceske-hospudky.cz/restaurace/karlovy-vary

Debrecen - Maďarsko

Přibližná doba letu 80 minut

Toto druhé největší město Maďarska je na základě své přesvědčivé role sehrané v době reformace hrdým nositelem přívlastku "kalvinistický Řím". Od středověku je studentským městem, v letech 1848-49 bylo "hlavním městem" revoluce a boje za svobodu. Dnes je známé především rozmanitým kulturním životem, např. barvami hýřícím Květinovým karnevalem 20. srpna, jazzovými dny, Letní univerzitou pro cizince, kteří se chtějí naučit maďarsky, láznemi a zážitkovými koupelí.

eng.debrecen.hu/upload/File/eng_site/downloadable_pdf/db_image_vegso_2011_en.pdf
www.hungarospa.hu/hungarospa-aqua-palace/elmenyfurdo
www.aquaticum.hu/
www.iranydebrecen.hu/en/egeszseg/1510
restaurace:
http://godor.hu/
http://paripacsarda.hu/