Zpestřete si svou dovolenou výletem letadlem.

Sardinie - Korsika

Tento výlet je především určený pro milovníky teplého moře, překrásných písečných pláží, středomořské divoké přírody, skvělého jídla a vína. Jedná se o 5-6 denní letecký výlet na ostrovy Korsika, nebo Sardinie. Lze navštívit oba během jednoho výletu, ale v zhedem k velikosti ostrovů a časové náročnosti doporučujeme si vybrat pouze jeden. Odlet je možný z Ostravy, Brna či Prahy. Během celého výletu strávíte v letadle kolem 10h. Tento výlet létáme s dvoumotorovým letadlem Piper 34-220T, nebo Cirrusem SR20. Termíny výletu lze po dohodě libovolně upravit, většinou odlétáme v sobotu ráno kolem 9:00h z ČR.

Tento výlet je vhodné kombinovat s mezipřistáním a jednodenním pobytem v Bolzanu při cestě tam, případně v Pule, nebo Portoroži při cestě zpět, není to podmínkou. Pro přílet na Sardinii lze využít jak letiště v Olbii, tak i v Cagliari či Alghero. Na Korsiku přistáváme na jihu ve Figari. Ubytování řešíme operativně na místě s použitím různých rezervačních portálů.

Corsica - France - Po cca 4h letu s mezipřistáním přilétáme na letiště Figari na Korsice. Před budovou letiště je možné si vybrat minimálně ze 3 autopůjčoven. Pobyt a program na ostrově se plánuje individuálně, podle vlastních potřeb každého účastníka výletu. Doporučujeme kombinaci koupání u moře s horskou turistikou. Určitě doporučujeme ochutnat co nejvíce z místní famozní kuchyně a skvostných vín.
http://www.visit-corsica.com/fr
Ostrov je dlouhý 183 km a široký 83 km. Nejčastějším cílem je východní pobřeží, převážně pak okolí města Porto-Vecchio. Častým cílem jsou však i kaskády (Cascades du Polischellu), nacházející se v korsických horách. V městě Ajaccio, se také narodil 15. srpna 1769 Napoleon Bonaparte. Na ostrově žije zhruba 200 tisíc obyvatel, z toho asi 100 tisíc ve městech Bastia a Ajaccio.

Sardegna - Italy - Po cca 4h letu s mezipřistáním, přilétáme na letiště Olbia na Sardinii. Lze využít také letiště v Cagliari či Alghero.
www.sardegnaturismo.it/en/
Sardinie (italský název je Sardegna) ostrov, který je perlou Středomoří (po Sicílii druhý největší). Leží na západ od Itálie, jižně od ostrova Korsika a na délku je dlouhý 267 km, na šířku 120 km. Východní část pobřeží Sardinie omývá Tyrhénské moře. Pláže jsou velmi různorodé, široké písečné, oblázkové, nebo skalnaté útesy a všechny jsou překrásné. Mají barvu bílou, růžovou, žlutou, hnědavou, v kombinaci s krásně křišťálově průzračnou vodou a ostrým sluncem hrají ve vodě neuvěřitelnými barvami modře a zeleně, připomínající pláže Karibiku. Hlavním městem je Cagliari ležící na jižním pobřeží ostrova. Více než 4000 let starou tradici má výroba sýrů, ovčích, kozích i kravských, nabídka je široká a kvalita velmi vysoká. Vynikající jsou i sardinská vína, srovnatelná kvalitou s víny jižní Francie.