Zpestřete si svou dovolenou výletem letadlem.

Mali Lošinj - Chorvatsko

Tento výlet je především určený pro milovníky průzračného moře, klidu, rybích specialit a vína. Tento výlet volí také pracovně vytížení lidé, kteří nemají čas se uvolnit z práce na celý týden. Jedná se o 4 denní letecký výlet (prodloužený víkend) na ostrov Mali Lošinj. Odlet je možný z Ostravy, Brna či Prahy. Během celého výletu strávíte v letadle kolem 5h. Tento výlet létáme s dvoumotorovým letadlem Piper 34-220T, nebo Cirrusem SR20. Termíny výletu lze po dohodě libovolně upravit, většinou odlétáme ve čtvrtek odpoledne, po práci kolem 14-15h z ČR a zpět se vracíme v neděli odpoledne, (často se využívá i pobyt středa-sobota).

Tento výlet lze také kombinovat se zastávkou v Portoroži u Slovinského pobřeží. Ubytování řešíme operativně na místě s použitím různých rezervačních portálů, případně doporučujeme rodinný Hotel Vespera, či Wellness hotel Aurora: http://www.losinj-hotels.com/hr/smjestaj-i-restorani/hoteli/hotel-aurora/o-hotelu.

Mali Lošinj - Croatia - Po cca 2h letu přilétáme na letiště Mali Lošinj, kde jsme do 5 min odbaveni a zřízencem letiště odvezeni minivanem do zvoleného hotelu, ty se nachází ve 12km vzdáleném městečku Mali Lošinj. Osobní program si volí každý sám. Doporučujeme kombinaci koupání u moře, jízdu na kole, tenis, vodní sporty. Také vřele doporučujeme večerní návštěvu poklidného centra městečka, s návštěvou zdejší vyhlášené rodinné rybí restaurace Baracuda, která je dole v přístavu. Doporučujeme rezervaci!
www.mali-losinj.hr/
Mali Lošinj je hlavním městem ostrova Lošinj od roku 1806. Zajímavostí města je, že i když se jmenuje Mali Lošinj (Malý Lošinj) je největším městem na ostrově. Další zajímavostí je, že Mali Lošinj je zároveň největším městem ze všech měst, která se nacházejí na Chorvatských ostrovech. Tedy mimo pevninu. Město je chráněno Lošinjským zálivem, ve kterém se nachází. Nejvíce hotelových areálů se nachází na jihozápad od města v chráněných zátokách. Z jihovýchodní části zátoky vede do města jediná silnice. Mali Lošinj spadal pod Rakousko-Uhersko až do roku 1918.